Filmkészítő tanfolyam

Kezdő időpont: 2024. április 25.

Tanfolyamunkat ajánljuk azoknak,

• akik szeretnének megismerkedni a filmrendezéssel;
  • akiket érdekel a film, de még nem tudták eldönteni, a filmgyártás melyik területe érdekli őket a leginkább;
  • akik nem szeretnének hivatásszerűen foglalkozni a filmmel, de van egy filmötletük, amit szeretnének megvalósítani kisfilm formájában;
  • akik amatőrfilmesként profi módon szeretnének kisfilmet csinálni;
  • akik már elvégeztek valamilyen filmes tanfolyamot, azonban kiegészítő tudást szeretnének.

Hetente két előadás megtartására kerül sor, Csütörtök 18 órától két másfél órás előadás lesz.

A tanfolyam 28 db másfél órás előadásból áll.
Az egy féléves tanfolyam a filmrendezés elméleti alapjainak oktatása mellett a filmkészítés gyakorlati megvalósításának bemutatására helyezi a hangsúlyt. A tanfolyam első felét az elméleti előadások adják, majd a félév előrehaladtával a hangsúly átkerül a kisjátékfilm gyakorlati megvalósítására.
A tanfolyam keretében hallgatóink megismerkednek a forgatókönyvírás legfontosabb szabályaival, tanulnak a rendezési alapismereteken túl színészvezetést, gyártási ismereteket, operatőri ismereteket. A hallgatók minden olyan alapszintű tudást elsajátíthatnak, amellyel a tanfolyam végére sikeresen létrehozhatnak egy kisjátékfilmet, a filmkészítés során pedig a legkülönbözőbb filmes szerepkörökben próbálhatják ki magukat.

A kisjátékfilm készítő tanfolyam tananyaga megegyezik a rendező tanfolyam első félévének tananyagával, így a tanfolyam elvégzése után lehetőség van arra, hogy az alapfokú rendezői ismereteket adó kisjátékfilm készítő tanfolyam után a hallgató folytathassa a rendezői tanulmányait a haladó rendező tanfolyam keretében.

Tanfolyamunk kiscsoportos, gyakorlatorientált, személyes konzultáció lehetőségével, oktatóink a szakma elismert és aktív képviselői.

Az előadások anyagáról a hallgatók előre elkészített jegyzetet kapnak.

A tanfolyam pontos anyaga a Tematika rovatban tekinthető meg.

A tanfolyamon hivatkozott filmek listája a Filmlistán tekinthető meg, mely filmek megnézése javasolt.

A tanfolyam díja 160.000 Ft. Van részletfizetési lehetőség előzetes megbeszélés alapján.
A csoport létszáma 12 főben limitált, a helyek betöltése a befizetés sorrendjében történik!
Jelentkezési határidő: a tanfolyam kezdetéig folyamatos.

A tanfolyam helyszíne a Bakáts térnél (a Kálvin tér és a Boráros tér között).

Ha érdekel a filmezés és szeretnél egy félévet eltölteni egy filmes csapattal, akkor jelentkezz képzésünkre!

Beiratkozás előzetes bejelentkezés alapján:

Tel.: Kudor Gyöngyvér +36 70 396 7742

E-mail cím: oktatas@filmiskola.hu