Tábor és szakkör középiskolásoknak

Tábor tudnivalók

Szakkör tudnivalók

Filmkészítő őszi tábor középiskolásoknak

2017. október 30. – november 4.

Táborunkat ajánljuk a 11-18 éves korosztálynak, akik szeretnének megismer-kedni a film és videó készítés világával, akik szívesen forgatnának rövidfilmeket.

A tábor egyben egy intenzív filmkészítő tanfolyam is, elméleti előadások, gyakorlati feladatok és filmforgatás lesz. A résztvevők a filmkészítés során a legkülönbözőbb filmes szerepkörökben próbálhatják ki magukat, valamint a kreativitás és az improvizáció is fontos szerepet kap.
A tábor alatt a résztvevők tanulnak dramaturgiai, rendezői, operatőri, világítási és gyártásszervezési ismereteket, valamint a filmvágás alapjait.

Hétfőn a részvevők kidolgozzák a megfilmesítendő sztorit, megírják a film(ek) forgatókönyvét a fogatókönyvíró tanár segítségével. Kedden rendezési és operatőri ismereteket tanulnak, csütörtökön színészvezetést, illetve forgatás előkészítés lesz. Pénteken leforgatják a filmjüket, szombaton közösen összevágjuk, s a tábor végén megnézzük, illetve kiértékeljük a forgatott filme(ke)t.
Ha van a résztvevőnek saját kamerája, érdemes elhozni, hogy azzal is tudjon gyakorolni.

A tábor öt napos, hétfőtől szombatig tart, azonban szerdán, november elsején nem lesz képzés. Mindennap délelőtt 10 órától délután 5 óráig tart, gyülekező 9:30 és 10 óra között.
A tábor Budapesten, a filmakadémia oktatási helyszínén (IX. Lónyay u. 50.), a Bakáts térnél lesz.
A kreációs időszak és a forgatás helyszínei: Nehru park, Bálna, Dunapart

A tábor díja 45.000 Ft.

2017. október 15-ig történő befizetés esetén a díj 39.000 Ft.

A díj magában foglalja az oktatás költségét és a nyomtatott tananyagot, valamint a közös ebédet, a tízórait és az uzsonnát.

Jelentkezési határidő: 2017. október 25.

Jelentkezés és részletes információ:

oktatas@filmiskola.hu emailcímen vagy

az alábbi telefonszámokon:

30-421-5584,

70-396-7742.

www.filmiskola.hu

www.facebook.com/NeoArtFilmakademia

Ha érdekel a filmezés és szeretnél egy hetet eltölteni egy filmes csapattal, akkor jelentkezz az őszi táborunkra!

Filmes-fotós szakkör középiskolásoknak

Kezdési időpont: 2017. november 10.

TKépzésünket ajánljuk a 12-18 éves korosztálynak, akik szeretnének megismerkedni a film és videó készítés, valamint a fotózás világával. Mottónk: kreativitás és improvizáció!

A szakkör során a filmkészítés alapjait sajátíthatod el, melynek végén elkészítheted saját, önálló rövidfilmedet!
A képzés alatt tanulhatsz nálunk dramaturgiai, rendezési, operatőri, világítási és gyártásszervezési alapismereteket, valamint a filmvágás alapjait.

Megtanulhatod, hogy merrefelé indulj a fényképezés témáinak útvesztőjében, elsajátíthatod hogyan használd ki a fényképezőgéped rengeteg lehetőségét, még ismeretlen funkcióit.

A képzés péntek délutánonként lesz 16 órától 18 óráig.

Helyszín: Budapest, IX. Lónyay u. 50.

A szakkör a 2017/2018. tanév végéig tart. A díja havonta 10.000 Ft.
A szakkör 8 hónapon át tart és a teljes díj egyösszegű befizetés esetén 72.000 Ft

A díj magában foglalja az oktatás költségét és a nyomtatott tananyagot.

Jelentkezési határidő: 2017. november 8.

Jelentkezés és részletes információ:

oktatas@filmiskola.hu emailcímen vagy

az alábbi telefonszámokon:

30-421-5584,

70-396-7742.

www.filmiskola.hu

www.facebook.com/NeoArtFilmakademia

Ha érdekel a filmezés és a fotózás, akkor jelentkezz a képzésünkre!